Anunturi gratuite – locuri de munca in Bacau

Pentru a posta un loc de munca Logare sau Creeaza un cont |  Posteaza un loc de munca

Nou

Angajam Asistent Social

Anonim

ONG

Acesta este Full-time pozitie in Bacau postat 7 decembrie 2017.

DESCRIEREA JOBULUI:

Asistentul social pune in practica cunostintele, normele si valorile asistentei sociale pentru a interveni si a acorda asistenta persoanelor sau comunitatilor, la cererea acestora sau ori de cate ori situatia o impune.

Responsabilitati:
– Realizează evaluarea socio-economică a familiei (ancheta socială);
– Identifică nevoile reale ale beneficiarului si propune servicii de intervenţie pentru acesta;
– Întocmeşte planul personalizat de intervenție pentru fiecare beneficiar;
– Realizează şi implementează programul de activităţi in centru.

CRITERII DE SELECTIE:

– diploma de licenta in domeniul asistentei sociale;
– experienta profesionala constituie un avantaj;
– empatie, simţ de răspundere;
– atitudine pozitiva şi orientare spre rezolvarea problemelor;
– capacitate de lucru în mod individual şi în echipă.

BENEFICII:

– program de lucru flexibil;
– salariu atractiv.

Cum sa aplici

CV-URILE POT FI TRIMISE CATRE: JOBURI.BACAU@GMAIL.COM