Anunturi gratuite – locuri de munca in Bacau

Pentru a posta un loc de munca Logare sau Creeaza un cont |  Posteaza un loc de munca

SCANIA ROMANIA angajeaza CONSILIER SERVICE

SCANIA ROMANIA

Acesta este Full-time pozitie in Comuna Nicolae Balcescu, judetul Bacau postat 17 decembrie 2015.

SCANIA ROMANIA angajeaza CONSILIER SERVICE in locatia Nicolae Balcescu (DN2 Km 279-319), judet BACAU. Scania este unul din principalii constructori mondiali de camioane si autocare pentru transport de mare tonaj, precum si de motoare industriale si marine. De la înfiintarea companiei în 1891 si pâna în prezent, am construit si livrat peste 1.000.000 de camioane de mare tonaj si peste 100.000 de autocare; mai mult de jumatate sunt înca functionale. Fiecare generatie de îmbunatatiri inspira urmatoarea generatie de posibilitati.
Cerinte:
– studii superioare in domeniul tehnic;
– orientare catre clienti (interni sau externi);
– capacitatea de a asculta si in acelasi timp de a oferi informatii clientilor;
– cunostinte foarte bune de limba engleza;
– cunostinte avansate operare PC – MS Office (Word si Excel);
– cunostinte de contabilitate primara;
– capacitate de lucru sub presiune;
– integritate, loialitate;
– abilitati de lucru in echipa;
– abilitati de comunicare excelente.

Descrierea postului:
– Gestioneaza functionarea receptiei service impreuna cu colegii sai asigurându-se ca exista flux eficient al documentelor de lucru
– Construieste si dezvolta relatii cu clientii prin furnizarea de servicii excelente, asigurându-se ca nevoile acestora sunt intrunite
– Ofera suport tehnic clientilor externi
– Promoveaza active si eficient serviciile din atelier
– Preia cererile clientilor si intocmeste comenzile de lucru
– Administreaza corespondenta companiei;
– Administreaza chitante, incasari si alte documente similare (incaseaza numerar, emite documente fiscale)
– Administreaza comenzile de achizitii si facturile aferente
– Administreaza comenzile de consumabile si se asigura de intretinerea corecta a echipamentelor de birou
– Preia, centralizeaza si transmite reclamatii primite de la clienti
– Verifica si contacteaza clientii datornici in vederea recuperarii sumelor neplatite
– Indeplineste si alte sarcini si obligetii ce decurg din dispozitiile sefului ierarhic.

Cum sa aplici

Daca doriti sa aplicati la aceasta pozitie, va rugam sa ne trimiteti CV-urile pana la data de 18 decembrie 2015, la nr. de fax 0334.405.986 sau la adresa de email service.bacau@scania.ro